Yol Meteoroloji İstasyonu

Meteo

Yol Hava Durumu Bilgi Sistemi

Yol kapasitesini düzenleyen trafik yönetim sistemlerinin yanısıra, Lufft hava olaylarının yol açtığı kargaşa konusunda uzmandır. Ölçüm sistemlerimiz gerekli olan her birime, istenilen her türlü bilgiyi gerçek zamanlı olarak aktarmaktadır. Sistem tavsiye edilen tuz konsantrasyonu miktarı, güvenli hızda sürüş, sise bağlı ortaya çıkabilecek risk analizi, ani rüzgarla tehlikesi ve aynı zamanda gizli buzlanma bilgilerini içermektedir. Ürünlerimiz hava olaylarına bağlı olarak trafik sıkışmadan önceki fazlarda da bilgilendirme yapabilmektedir. Yol kenarlarında konumlandırılmış olan tam otomatik ölçüm teknolojisine sahip Lufft sistemleri, seyahatinizi güvenilir ve gecikmesiz hale getirmek için durmadan çalışmaktadır.

 

 

Sensorler

WS600

WS600

Hava sıcaklığı, bağıl nem, yağış şiddeti, yağış tipi, yağış miktarı, hava basıncı, rüzgar yönü ve rüzgar hızı

WS500

WS500

Sıcaklık, Bağıl nem, hava basıncı, rüzgar yönü, rüzgar hızı ölçümü

 

 

WS200

Sıcaklık, Bağıl nem, hava basıncı, rüzgar yönü, rüzgar hızı ölçümü

 

 

Marwis

Marwis

Mobil Gelişmiş Yol Hava Bilgi Sensörü doğrudan araca monte edilerek saniyede 100 ölçüm yapabilir.

 

 

VS20

VS20

Görüş mesafesi sensörü. Ölçüm aralığı 10...2000m veya 10...3000m Analog çıkış 4...20mA ışık saçılım tekniği ile ölçüm

 

8366_U70VS2k

VS2k

Görüş mesafesi sensörü. Ölçüm aralığı 10...2000m Analog çıkış 4...20mA RS485 arayüzü

 

 

8365_10

Kar Sensörü

Uzun mesafeden kar kalınlık ölçümü, Opto-Elektronik (Lazer) ölçüm teniği, RS232, Analog 4-20 mA çıkış

 

R2S

R2S

Yağış hızı 24-GHz Doppler radar ile ölçülmektedir. Yağış tipi (yağmur, kar, karla karışık yağmur, yağmur, dolu ) düşme hızının farklılığına göre hesaplanır...

 

NIRS

NIRS31

Direğe montaj optik yol sensörü. Yol yüzey koşullarının ölçümü (ıslaklık, kar, buz, donma) su kalınlığı, ve buz oranı ölçerek donma noktası tayini. Tam entegre yüzey sıcaklık ölçümü.

Yol sensoru

ARS31Pro

Aktif ARS31Pro-UMB sensorü sensör yüzeyinin aktif olarak soğuma ve ısınması yoluyla donma sıcaklığını ölçümlemektedir. Ayrıca yolun durumunu kuru/ıslak olarak ölçmektedir

Yol Sensoru

IRS31Pro

Pasif yol sensörü. Yol yüzey sıcaklığı, su tabakası yüksekliği, Farklı çözeltiler için donma sıcaklığı (NaCL, MgCL, CaCL) Kayganlık, Buz oranı ve ayrıca 2 Farklı derinlikte sıcaklık ölçümü..

Pole

WD470

Meteoroloji istasyonu için özel tasarlanmış montajı kolay, 4,7m dipten kırma 114+76mm Pano montaj yeri ve kablo toplama tepsili galvaniz direk.